המלצות למעריך במרכז ההערכה

היכרות עם הרקע התרבותי וההקשרים התעסוקתיים של המועמד הערבי מגדילים את הסיכוי לקיים מולו תהליך קבלה הוגן ואפקטיבי יותר.

ההמלצות המובאות כאן מוגשות למראיינים, אנשי משאבי-אנוש ומנהלים מגייסים בארגונים

מרכז הערכה

בסקרים רבים שנערכו בקרב מועמדים ערבים, צוין תהליך מרכז ההערכה כתהליך הקשה והמכשיל ביותר מבין שאר התהליכים הנוספים, בדגש על שלב הדינמיקה הקבוצתית.

המועמד הערבי המגיע מתרבות קולקטיבית שבה המושגים כבוד, נימוס ורצייה הם דומיננטיים ומתאפיינים ברצון "ליישר קו עם הקבוצה". על כן, ההתנהלות המצופה מהמועמד בשלב הדינימיקה הקבוצתית של בולטות, דעה אישית ועצמאית, קריאת תיגר ויכולת גבוהה של ביטוי עצמי, כל אלה מקשים עליו ועלולים להוביל  להסתגרות ולפסיביות בתוך התהליך. הדבר בולט במיוחד במקרים שבהם המועמד הערבי משתתף כמיעוט בדינמיקה קבוצתית שבה הרוב הם מועמדים יהודים וכן כאשר זו הפעם הראשונה בה משתתף בדינמיקה קבוצתית.

המלצות למעריך:

  • השתדל לקיים מרכז הערכה שכל משתתפיו הם מועמדים ערבים או שישתתפו בו שני מועמדים ערבים לכל הפחות, הדבר יגביר את הביטחון העצמי ואת היכולת להיפתח ולהשתתף בדיונים.
  • הרחב את ההסבר המקדים לגבי התהליך, הדינמיקה בתוכו ואת מטרותיו ע"מ לפוגג חששות ולייצר אוירה פתוחה ומזמינה.
  • במידה ומזהים שהמועמד הערבי נחבא אל הכלים, מומלץ לפנות אליו אישית ולעודדו ליטול חלק בתהליך.
  • לא להסתמך על ההתרשמות מהתנהלות המועמד בדינמיקה הקבוצתית כקובעת בלעדית לגבי התאמתו של המועמד למשרה. מומלץ להעבירו לשלב ראיון אישי שיאפשר לו להתבטא בנוחות גדולה, ולאחריו לקבל החלטה לגבי מידת התאמתו למשרה.
  • ממליצים לארגונים להעסיק מאבחנים ערבים שכן הם מודעים לניאונסים התרבותיים של החברה, יתר על כן, הנוכחות שלהם בתהליך מעצימה את הביטחון העצמי בקרב המועמדים הערבים ומזמינה אותם ליטול חלק אקטיבי בתהליך.
  • על מנת להקל על המועמד מומלץ במידת האפשר להפנותו לקו משווה על מנת שיעבור הכנה למרכז הערכה. הכנה משפרת לעיתים את יכולותו של המועמד להביא עצמו לידי ביטוי בצורה מיטבית בתהליך הדינמיקה.
המלצות למעריך במרכז ההערכה
סגירת תפריט

A small donation
to the foundation
A big donation to society

Join "Egoul Letova" and with every purchase you make with your credit card, the amount of the purchase will be rounded and those agorot will be donated directly to KavMashve .

To join please click here

לוגו-לבן-באנגלית

Kav Mashve is a non-profit organization. Your contribution will help us promote the important goals of the organization.

* The Organization has a certificate of donations under section 46 of the Income Tax Ordinance (Credit to Donors).

تبرع صغير للجمعية
مساهمة كبيرة للمجتمع

انضموا لبرنامج "قرّب للخير". عند قيامكم بالشراء من خلال بطاقة الاعتماد، يتم تقريب مبلغ الشروة لأقرب مبلغ صحيح. مثلا، اشتريتم بسعر 99.2 شاقل، يتم تقريب المبلغ ليصبح 100 شاقل، ويتم التبرع بالـ 80 أغورة لكاف مشفيه.
للانضمام اضغطوا هنا

לוגו בערבית אותיות בלבן

كاف مشفيه هي مؤسسة غير ربحية. تبرعكم سيساعدنا على تحقيق أهداف الجمعية ورسالتها.

 

*للجمعية تصريح تبرعات بحسب البند 46א لقانون ضريبة الدخل (استرجاع للمتبرعين).

שנו את מציאות התעסוקה
ב- 2 ש"ח לחודש

הצטרפו ל"עיגול לטובה" ובכל קנייה שתבצעו בכרטיס האשראי יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו ישירות ל"קו משווה" ,
להצטרפות לחצו כאן

לוגו-אותיות-בלבן

קו משווה היא עמותה הפועלת ללא כוונת רווח.
התרומה שלך תעזור לנו לקדם את מטרותיה החשובות  של העמותה.

* לעמותה אישור תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה (זיכוי לתורמים).

"תמיד חלמתי להיות עורכת דין,  במיוחד לאחר שלקחתי קורסי משא ומתן וגישור בתיכון. במהלך השנה האחרונה בלימודים, השתתפתי ב"מועדון המשפטנים" של קו משווה. רכשתי המון מיומנויות וכלים, שיעזרו לי להתחיל את הקריירה כעורכת דין. כמו שאבא תמיד אומר לי "מסע של אלף מיל מתחיל בצעד אחד" וקו משווה היה הצעד הראשון במסע הזה. במהלך התכנית עשיתי נטוורקינג והכרתי הרבה אנשים ומעסיקים פוטנציאליים עתידיים. מלחיץ מאוד לחשוב כל הזמן על למצוא את התמחות החלומות שלך, כך שזה הופך להיות הפוקוס העיקרי של הלימודים.

איימן השתתף במועדון הכלכלנים של קו משווה, מספר על התכנית: "עברתי ראיונות עבודה לפני ואחרי שהשתתפתי במועדון הכלכלנים בקו משווה. היתה לתכנית השפעה משמעותית בכל הקשור להכנות להשתלבות בשוק העבודה. הסימולציות וההדרכות נתנו לי יותר ביטחון עצמי, כיוון שהתמקדנו לא רק בנקודות החולשה אלא גם בנקודות הכוח של כל משתתף. יתר על כך, הקדישה מנחת התכנית שעות רבות לעזור לכל משתתף בהכנה לראיונות. אחרי שהשתתפתי במועדון הכלכלנים התקבלתי להתמחות בחברת דלויט – Deloitte, אחת הפירמות העולמיות לייעוץ וראיית חשבון."

הטלנטים שלנו – דאנא משארקה

תכירו את דנה משארקה, בוגרת מועדון הכלכלנים של קו משווה. דנה למדה כלכלה ומערכות מידע באוניברסיטת חיפה, ובמהלך שנת הלימודים האחרונה שלה היא השתתפה במועדון הכלכלנים שקו משווה הקימה באוניברסיטה. "בזכות המועדון וההכוונה של מנחת המועדון, ליאת רמתי-נבון, רכשתי כלים רבים ומיומנויות חשובות להשתלבות בשוק העבודה במשרה התואמת את תחום הלימודים שלי, ובמיוחד ההכנה לראיון העבודה ומבחני המיון וכדומה." לאחרונה התחילה דנה לעבוד בחברת אינטל בתחום התכנון ותפעול מעבדות. כל הכבוד דנה, מאחלים לך קריירה מוצלחת ומספקת!

Close Panel