המלצות לניהול ראיון טלפוני

היכרות עם הרקע התרבותי וההקשרים התעסוקתיים של המועמד הערבי מגדילים את הסיכוי לקיים מולו תהליך קבלה הוגן ואפקטיבי יותר.

ההמלצות המובאות כאן מוגשות למראיינים, אנשי משאבי-אנוש ומנהלים מגייסים בארגונים 

ראיון טלפוני

לרוב, המועמד הערבי מגיש את קורות חייו למעסיקים רבים ע"מ להגדיל את הסיכויים שמי מהם יתעניין ויצור קשר, על כן קורה שהמועמד לא מצליח לזכור את שם המשרה שאליה הגיש את מועמדותו אצל מעסיק כזה או אחר ,הדבר עלול להתפרש אצל המראיין כבר בתחילת השיחה כחוסר אחריות ורצינות מצד המועמד כלפי התהליך כולו.

הראיון הטלפוני נתפס אצל המועמד כתהליך פרוצדוראלי מקדים לראיון פרונטאלי, והיות שכך עלול המועמד לא להשקיע את מלוא מרצו במתן תשובות מלומדות ומנומקות למראיין .

המועמד חווה את הראיון הטלפוני כשיחה בין לא-שווים ועל כן קיימת נטייה ברורה לרצות את המראיין, הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בהסכמה גורפת לקביעת מועד לראיון פרונטאלי גם אם המועד המוצע איננו מתאים ללוחות הזמנים של המועמד.

המלצות למראיין בראיון טלפוני:

  • השרה אוירה נעימה ומאפשרת בשיחה על מנת לדרבן את המועמד לשיח פתוח במהלך הראיון: הצג את עצמך ואת הארגון שלך, הזכר למועמד את שם המשרה אליה הוא הגיש מועמדות ואת תאריך קבלת קורות חייו בארגון.
  • מטעמי נימוס, המועמד לא יזום דחיית מועד קיום השיחה גם אם הנסיבות והתנאים לא מאפשרים את קיומה, על כן, ברר מול המועמד אם ניתן לקיים את השיחה כרגע או שהוא היה מעדיף שתתקיים מאוחר יותר או במועד אחר .
  • מוטב לבצע תיאום ציפיות לגבי מטרת הריאיון ולהדגיש שיש בו חשיבות והשפעה על המשך התהליך מולו
  • הראיון הטלפוני מציב בפני המראיין והמרואיין קושי בשל חוסר היכולת לראות את שפת הגוף, מבע העיניים וכו'. לעיתים התקשורת בטלפון מורכבת יותר מאשר באינטראקציה פנים מול פנים, במיוחד כאשר מדובר בפער שפתי, ולפיכך מומלץ להיות סבלניים ולתת למועמד זמן לחשוב על תשובתו ולבטא עצמו .
  • הימנע מהטיית השפה: להימנע משפיטת מידת התאמת המועמד למשרה בהתבסס על יכולותיו הווירבאליות ומידת שליטתו בשפה העברית. היות והמועמד נמצא בסיטואציה מלחיצה של מפגש ראשון עם נציג הארגון יש בה בכדי להפחית את בטחונו העצמי ויכולתו להתבטא בנוחיות במהלך הראיון.
  • מומלץ לא לפסול את מועמדותו של המועמד על בסיס ההתרשמות העולה מהראיון הטלפוני, מומלץ לזמן לראיון טלפוני שבו ניתן יהיה להתרשם ממנו נכוחה ולבחון את מידת התאמתו למשרה.
המלצות לניהול ראיון טלפוני
סגירת תפריט

A small donation
to the foundation
A big donation to society

Join "Egoul Letova" and with every purchase you make with your credit card, the amount of the purchase will be rounded and those agorot will be donated directly to KavMashve .

To join please click here

לוגו-לבן-באנגלית

Kav Mashve is a non-profit organization. Your contribution will help us promote the important goals of the organization.

* The Organization has a certificate of donations under section 46 of the Income Tax Ordinance (Credit to Donors).

تبرع صغير للجمعية
مساهمة كبيرة للمجتمع

انضموا لبرنامج "قرّب للخير". عند قيامكم بالشراء من خلال بطاقة الاعتماد، يتم تقريب مبلغ الشروة لأقرب مبلغ صحيح. مثلا، اشتريتم بسعر 99.2 شاقل، يتم تقريب المبلغ ليصبح 100 شاقل، ويتم التبرع بالـ 80 أغورة لكاف مشفيه.
للانضمام اضغطوا هنا

לוגו בערבית אותיות בלבן

كاف مشفيه هي مؤسسة غير ربحية. تبرعكم سيساعدنا على تحقيق أهداف الجمعية ورسالتها.

 

*للجمعية تصريح تبرعات بحسب البند 46א لقانون ضريبة الدخل (استرجاع للمتبرعين).

שנו את מציאות התעסוקה
ב- 2 ש"ח לחודש

הצטרפו ל"עיגול לטובה" ובכל קנייה שתבצעו בכרטיס האשראי יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו ישירות ל"קו משווה" ,
להצטרפות לחצו כאן

לוגו-אותיות-בלבן

קו משווה היא עמותה הפועלת ללא כוונת רווח.
התרומה שלך תעזור לנו לקדם את מטרותיה החשובות  של העמותה.

* לעמותה אישור תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה (זיכוי לתורמים).

"תמיד חלמתי להיות עורכת דין,  במיוחד לאחר שלקחתי קורסי משא ומתן וגישור בתיכון. במהלך השנה האחרונה בלימודים, השתתפתי ב"מועדון המשפטנים" של קו משווה. רכשתי המון מיומנויות וכלים, שיעזרו לי להתחיל את הקריירה כעורכת דין. כמו שאבא תמיד אומר לי "מסע של אלף מיל מתחיל בצעד אחד" וקו משווה היה הצעד הראשון במסע הזה. במהלך התכנית עשיתי נטוורקינג והכרתי הרבה אנשים ומעסיקים פוטנציאליים עתידיים. מלחיץ מאוד לחשוב כל הזמן על למצוא את התמחות החלומות שלך, כך שזה הופך להיות הפוקוס העיקרי של הלימודים.

איימן השתתף במועדון הכלכלנים של קו משווה, מספר על התכנית: "עברתי ראיונות עבודה לפני ואחרי שהשתתפתי במועדון הכלכלנים בקו משווה. היתה לתכנית השפעה משמעותית בכל הקשור להכנות להשתלבות בשוק העבודה. הסימולציות וההדרכות נתנו לי יותר ביטחון עצמי, כיוון שהתמקדנו לא רק בנקודות החולשה אלא גם בנקודות הכוח של כל משתתף. יתר על כך, הקדישה מנחת התכנית שעות רבות לעזור לכל משתתף בהכנה לראיונות. אחרי שהשתתפתי במועדון הכלכלנים התקבלתי להתמחות בחברת דלויט – Deloitte, אחת הפירמות העולמיות לייעוץ וראיית חשבון."

הטלנטים שלנו – דאנא משארקה

תכירו את דנה משארקה, בוגרת מועדון הכלכלנים של קו משווה. דנה למדה כלכלה ומערכות מידע באוניברסיטת חיפה, ובמהלך שנת הלימודים האחרונה שלה היא השתתפה במועדון הכלכלנים שקו משווה הקימה באוניברסיטה. "בזכות המועדון וההכוונה של מנחת המועדון, ליאת רמתי-נבון, רכשתי כלים רבים ומיומנויות חשובות להשתלבות בשוק העבודה במשרה התואמת את תחום הלימודים שלי, ובמיוחד ההכנה לראיון העבודה ומבחני המיון וכדומה." לאחרונה התחילה דנה לעבוד בחברת אינטל בתחום התכנון ותפעול מעבדות. כל הכבוד דנה, מאחלים לך קריירה מוצלחת ומספקת!

Close Panel