מסע בעקבות ה- X Factor

כשג'ון חאננא ביטאר הגיע לראשונה לתוכנית לידפורוארד, הוא נראה בהתחלה בחור צנוע, אך היה קל מאוד לראות את הפוטניצאל הגדול שיש אצלו. במהלך התוכנית החל ג'ון להיפתח הדרגתית, ודי מהר הפך לאחד המשתתפים המובילים והבולטים ביותר. בעזרת הצטרפותו בקו משווה ובתוכנית ליד פורוארד הוא אזר את האומץ והגיש מועמדות לעבודה בפירמות עורכי הדין הגדולות ביותר בארץ, וקיבל הצעת עבודה בהרצוג פוקס נאמן. 

– מה גרם לך לכוון כל כך גבוה?
זה בזכות ה- X-Factor שפיתחתי במסגרת תוכנית ליד פורווארד. 

– מה הכוונה ב- X-Factor?
זה האומץ, האומנה ביכולות שלי, וההפנמה שאני יכול.

בואו לגלות סיפורם של 3 משתתפים אחרים ואיך הם מגדירים את ה- X-Factor שלהם.
קריאה מהנה!

"לא האמנתי שאני יכול!"

המשתתף הצעיר ביותר במחזור Coding bootcamp הראשון שקו משווה פתחה בנצרת. עכשיו, כשהוא בן 19 בלבד הוא כבר משתלב בתעשיית ההייטק ומתחיל בה את הקריירה שלו.
תאמר נאסר, משתתף בקורס Coding bootcamp של קו משווה

מברוק תאמר, ספר לנו למה בחרת להשתתף ב- Coding bootCamp ישר אחרי התיכון?

תמיד אהבתי את לתכנת לכתוב קוד והרגשתי שההשתתפות שלי בתוכנית תהיה צעד ראשון לבניית קריירה בתחום. לא רציתי להמשיך ישר לאוניברסיטה אחרי התיכון כי העדפתי לקבל קצת ניסיון בתחום התכנות כדי שאתחיל כבר לעבוד. במהלך התוכנית הרגשנו שאנחנו חווים את עולם ההייטק האמיתי. עבדנו על פרויקטים אמיתיים ועם חברות ענקיות כמו אמדוקס!

איך הייתה תגובת ההורים שלך כשאמרת להם שלא תלך לאוניברסיטה?

ההורים שלי פתוחים מאוד ושונים מהרבה הורים שדוחפים את הילדים שלהם ללמוד מקצוע קונבנציונאלי. הם אמרו לי "אם זה מה שאתה אוהב אז תלך על זה. אני גם יודע שאני בסוף כן אלך לאוניברסיטה אחרי אקבל קצת ניסיון בתחום.

איך השפיעה עליך התוכנית?

הדבר שהכי השפיע עלי היה שיטת הלימוד שמבוססת על עיקרון הלימדה הקבוצתית ועל שיתוף הידע והחשיפה למחשבות של האחרים. לא הייתה תחרות בין המשתתפים, עבדנו כצוות על מנת להצליח. בקורס למדתי לעבוד לפי תורת 20/20/20- קודם אתה מנסה לפתור את הבעיה לבד ל-20 דקות, ואז במסגרת הצוות שלך חושבים ביחד לעוד 20 דקות, ובסוף במסגרת הקבוצה לעוד 20 דקות. דבר נוסף שמאוד אהבתי בקורס היה שיטת ההדרכה. כל מדריך שהיה לנו היה למעשה משתתף במחזורים קודמים של התוכנית. לאחר שהוא רכש את הידע הוא מחזיר אותו לאנשים אחרים וכך הוא מרחיב את מגעל הידע. כמו כן למדנו הרבה מיומנויות רכות כמו הצגה עצמית ועמידה בפני קהל. אני לא האמנתי שאני אוכל לעשות זאת אבל בסוף זה כן קרה.
עובדי אמדוקס התרשמו מאוד מהמצגת המצוינת שהכינו התלמידים לחברה, כך שהזמינו את כל משתתפי הבוטקאמפ לראיונות עבודה.

"מועדון משאבי האנוש השלים את מה שלא למדתי באוניברסיטה"

למא דקואר, בוגרת משאבי אנוש וייעוץ באוני' חיפה

אחרי ששמעתי על מועדון משאבי האנוש החלטתי בשנתי האחרונה ללימודים, להירשם ולראות מה המועדון מציע. החוויה הייתה מדהימה.

היעד התיאורטי שאנחנו מקבלים בלימודים באוניברסיטה אינו מפצה על חוסר הניסיון המעשי וזה בדיוק מה שהמועדון של קו משווה משלים.

אני שואפת לעבוד במשאבי האנוש באחת חברות ההייטק המובילות. המיומנויות שקיבלתי עזרו לי מאוד בהגשת מועמדותי להרבה חברות ובקבלת המון הזמנות לראיונות עבודה.

דרך הפעילות של המועדון ביקרנו בהרבה מחלקות משאבי אנוש בחברות שונות והכרנו את שיטות העבודה שלהם ואיך לעשות נטוורקינג ואיך להתראיין וכדומה.

בית הדין הפלילי הבינלאומי, זה החלום שלי

גרייס אליאס, סטודנט למשפטים באוני' העברית, משתתף במועדון המשפטנים:

אני ממזרח ירושלים. תמיד ראיתי מרחוק את קמפוס האוניברסיטה העברית וחלמתי ללמוד שם. אחרי שנתיים של הכנה הגשמתי את החלום והתחלתי ללמוד שם משפטים. 
מה דחף אותך להשתתף במועדון המשפטנים? 
המועדון סיפק מענה להרבה צרכים שהיו לי בהקשר התמודדות עם הבדלי התרבות, השפה והמנטליות של הסביבה שאני לומד בתוכה. כמו כן פתח המועדון בפניי שער לעולם העבודה במקצוע דרך חשיפה לפירמות המובילות בתחום ורכישת הכלים הדרושים להשתלבות בעבודה. אבל הדבר הכי חשוב שהמועדון נתן לי היה תחושת הבטחון והשייכות שהרגשתי במסגרתו. המועדון היה סוג של אזור בטוח שאיפשר לי להביע את הדאגות שלי ואת הרגשות ולשתף אותם עם האחרים. 
מה השאיפות המקצועיות שלך? 
יש לי שתי דמויות מעולם המשפטים שנותנות לי השארה. ג'יימס קראופורד, שופט בבית הדין הפלילי הבינלאומי, והמשפטן האנגלי מאלקום שאו המומחה למשפט בינלאומי. בזכותם אני חולם לעבוד כמשפטן בבית הדין הפלילי הבינלאומי.

ניוזלטר קיץ 2019
סגירת תפריט

A small donation
to the foundation
A big donation to society

Join "Egoul Letova" and with every purchase you make with your credit card, the amount of the purchase will be rounded and those agorot will be donated directly to KavMashve .

To join please click here

לוגו-לבן-באנגלית

Kav Mashve is a non-profit organization. Your contribution will help us promote the important goals of the organization.

* The Organization has a certificate of donations under section 46 of the Income Tax Ordinance (Credit to Donors).

تبرع صغير للجمعية
مساهمة كبيرة للمجتمع

انضموا لبرنامج "قرّب للخير". عند قيامكم بالشراء من خلال بطاقة الاعتماد، يتم تقريب مبلغ الشروة لأقرب مبلغ صحيح. مثلا، اشتريتم بسعر 99.2 شاقل، يتم تقريب المبلغ ليصبح 100 شاقل، ويتم التبرع بالـ 80 أغورة لكاف مشفيه.
للانضمام اضغطوا هنا

לוגו בערבית אותיות בלבן

كاف مشفيه هي مؤسسة غير ربحية. تبرعكم سيساعدنا على تحقيق أهداف الجمعية ورسالتها.

 

*للجمعية تصريح تبرعات بحسب البند 46א لقانون ضريبة الدخل (استرجاع للمتبرعين).

שנו את מציאות התעסוקה
ב- 2 ש"ח לחודש

הצטרפו ל"עיגול לטובה" ובכל קנייה שתבצעו בכרטיס האשראי יעוגל סכום הקנייה לשקל הקרוב ואותן אגורות ייתרמו ישירות ל"קו משווה" ,
להצטרפות לחצו כאן

לוגו-אותיות-בלבן

קו משווה היא עמותה הפועלת ללא כוונת רווח.
התרומה שלך תעזור לנו לקדם את מטרותיה החשובות  של העמותה.

* לעמותה אישור תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה (זיכוי לתורמים).

"תמיד חלמתי להיות עורכת דין,  במיוחד לאחר שלקחתי קורסי משא ומתן וגישור בתיכון. במהלך השנה האחרונה בלימודים, השתתפתי ב"מועדון המשפטנים" של קו משווה. רכשתי המון מיומנויות וכלים, שיעזרו לי להתחיל את הקריירה כעורכת דין. כמו שאבא תמיד אומר לי "מסע של אלף מיל מתחיל בצעד אחד" וקו משווה היה הצעד הראשון במסע הזה. במהלך התכנית עשיתי נטוורקינג והכרתי הרבה אנשים ומעסיקים פוטנציאליים עתידיים. מלחיץ מאוד לחשוב כל הזמן על למצוא את התמחות החלומות שלך, כך שזה הופך להיות הפוקוס העיקרי של הלימודים.

איימן השתתף במועדון הכלכלנים של קו משווה, מספר על התכנית: "עברתי ראיונות עבודה לפני ואחרי שהשתתפתי במועדון הכלכלנים בקו משווה. היתה לתכנית השפעה משמעותית בכל הקשור להכנות להשתלבות בשוק העבודה. הסימולציות וההדרכות נתנו לי יותר ביטחון עצמי, כיוון שהתמקדנו לא רק בנקודות החולשה אלא גם בנקודות הכוח של כל משתתף. יתר על כך, הקדישה מנחת התכנית שעות רבות לעזור לכל משתתף בהכנה לראיונות. אחרי שהשתתפתי במועדון הכלכלנים התקבלתי להתמחות בחברת דלויט – Deloitte, אחת הפירמות העולמיות לייעוץ וראיית חשבון."

הטלנטים שלנו – דאנא משארקה

תכירו את דנה משארקה, בוגרת מועדון הכלכלנים של קו משווה. דנה למדה כלכלה ומערכות מידע באוניברסיטת חיפה, ובמהלך שנת הלימודים האחרונה שלה היא השתתפה במועדון הכלכלנים שקו משווה הקימה באוניברסיטה. "בזכות המועדון וההכוונה של מנחת המועדון, ליאת רמתי-נבון, רכשתי כלים רבים ומיומנויות חשובות להשתלבות בשוק העבודה במשרה התואמת את תחום הלימודים שלי, ובמיוחד ההכנה לראיון העבודה ומבחני המיון וכדומה." לאחרונה התחילה דנה לעבוד בחברת אינטל בתחום התכנון ותפעול מעבדות. כל הכבוד דנה, מאחלים לך קריירה מוצלחת ומספקת!

Close Panel