החדשות של קו משווה - חורף 2018

3 LEAD FORWARD- יוצא לדרך

הקודם
הבא

מחזור Lead Forward החדש התחיל באנרגיות מדהימות וקהל גדול, שכלל בכירים מהחברה הערבית מחברות מובילות כמו אינטל, אמדוקס, בנק הפועלים, אלפא אומגה, תנובה, שטראוס, ועוד, בנוסף לעובדי משרדי ממשלה וארגוני המגזר השלישי. 

תוצאות הצלחה מדהימות של קבוצות קודמות של התוכנית מניעים אותנו היום לשים אף עוד יותר מאמצים: 

17 מתוך 25 משתתפים במחזור Lead Forward הראשון, קודמו לתפקידי ניהול  וכבר 10 מתוך 24 ממשתתפי המחזור השני קיבלו קידום במקום העבודה שלהם. 

במחזור החדש התקבלו כ-25 משתתפים שנבחרו מתוך עשרות מועמדית, ושיתחילו קורס אינטנסיבי בן 10 מפגשים הכולל הדרכה אישית, ייעוץ אישי ומסלול בניית צוותים. 

פחות מאחוז אחד מהמנהלים בישראל הם מהחברה הערבית, וקידום ערבים בישראל לתפקידי ניהול הוא רק צעד אחד להשגת תעסוקה שוויונית.

תוכנית Lead Forward נועדה להגדיל את מספר המנהלים הערבים במגזר העסקי הישראלי, ולהשפיע על התרבות הארגונית של החברות מבפנים, וכן לפתח מודלים לחיקוי בקרב בני הנוער הערבים, אשר יניעו אותם להמשיך בקריירה משגשגת. 

סיפור הצלחה – אזהאר מג'אדלה\ בוגרת Lead Forward 2
"קוראים לי אזהאר מג'אדלה, בת 31, גדלתי בבאקה אל גרבייה, עברתי לת"א כשהתחלתי לימודים אקדמיים, בעלת תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית מאוניברסיטת ת"א, אני עובדת בחברת ארליסנס מזה שבע שנים – מאז שסיימתי אוניברסיטה, זה העבודה הראשונה שלי. תוכנית Lead Forward נתנה לי כלים וידע וטיפים לחשיבה מחוץ לקופסה, ובמסגרתה הכרתי אנשים מדהימים, ועשיתי ניטוורקינג מעולה. אחרי סיום התוכנית  קודמתי בתפקיד והפכתי ממנהלת פרויקטים במחקר ופיתוח, לאחראית על הפרויקטים המדיקליים בחברה."

קו משווה משיקה את תוכנית ה-BOOTCAMP
להכשרת עובדים ערבים להייטק

במהלך השנים האחרונות הפך עולם ההיי-טק לתחום בעל הצמיחה הכי מהירה בעולם. בשנת 2018 הגיעו חברות ההיי-טק בארץ ל-8000 חברה, מהן 360 מרכזי מחקר ופיתוח, ו127 סטארט-אפ אקזיט. ישנם למעלה מ-270 אלף עובדים בהיי-טק, אך רק 3% מהם מהחברה הערבית. הרבה אנשים, ובעיקר הצעירים, מעוניינים לעבוד והתקדם בקריירה בתחום ההייטק.

עמותת קו משווה ובשותפות עם הארגון הבריטי founders & coders, תשיק בתחילת השנה את תכנית "סיירת התכנות", תוכנית ביוזמת רשות החדשנות לצרף כח אדם מיומן לתעשיית ההייטק הישראלית. התכנית מכשירה באופן מעמיק ובמסגרת אינטנסיבית קבוצות של צעירים וצעירות מהחברה הערבית, אשר רוכשים מיומנויות תכנות מתקדמות ומסייעת בהשתלבותם בחברות ההייטק הישראלי. 

התכנית תופעל בעיר נצרת ובהמשך בעיר שפרעם וביישובי הכרמל.

Full stack JavaScript bootcamp מכין את המשתתפים לעבוד כמתכנתים ומתכנתות. הקורס כולל הכשרת Front-End – כלומר הקצה הקדמי שהוא הממשק שהמשתמש רואה; וכל מה שקורה מאחורי הקלעים: Back-End.

הלמידה מתבצעת באמצעות סדנאות ופרויקטים שבועיים. בחלק השני של התכנית יעבדו המשתתפים על פרויקט גמר עם חברות היי-טק מובילות. בתום התכנית, כל משתתף יקבל הדרכה אישית מאחד מומחי ההשמות בקו משווה כדי למצוא את מקום העבודה הטוב ביותר באחת מחברות ההיי-טק עבור כל משתתף.

קו משווה בקמפוסים - 10 מועדונים עסקיים חדשים

שיעור הסטודנטים הערבים באקדמיה הישראלית רק עולה וצומח. עם זאת, האקדמיה אינה מכשירה את הבוגרים להשתלבות בשוק העבודה בצורה מטיבה. חלק גדול מהסטודנטים הערבים מתחילים את מסלולים בעולם התעסקה ללא הכנה וללא הידע הדרוש לבניית קריירה איכותית. 

על מנת להתגבר על אתגר זה,פתחה קו משווה 10 מועדונים עסקיים באוניברסיטאות בכל רחבי הארץ, תוך התמקדות במדעי מחשב, ביו-טק, כלכלה, הנדסה, חשבונאות, משפטים ומשאבי אנוש.

מועדונים עסקיים אלה לא רק מעניקים לסטודנטים את הכישורים הדרושים, אלא גם מחברים אותם עם מנהיגים ובכירים בתעשיות ובסקטורים השונים.

המועדונים העסקיים של קו משווה מציעים חונכות עם אנשי מקצוע ערבים בכירים ושירותי השמה והכוונה אישית. לפחות 70% מבוגרי המועדונים העסקיים ישתלבו במשרות בתחום הלימוד שלהם תוך שנה אחת. 

אנו בקו משווה נעשה כל מה שביכולתנו כדי לאפשר השתלבות מוצלחת של סטודנטים ערבים רבים במשרות איכותיות במשק הישראלי.