מסע בעקבות ה- X Factor

כשג'ון חאננא ביטאר הגיע לראשונה לתוכנית לידפורוארד, הוא נראה בהתחלה בחור צנוע, אך היה קל מאוד לראות את הפוטניצאל הגדול שיש אצלו. במהלך התוכנית החל ג'ון להיפתח הדרגתית, ודי מהר הפך לאחד המשתתפים המובילים והבולטים ביותר. בעזרת הצטרפותו בקו משווה ובתוכנית ליד פורוארד הוא אזר את האומץ והגיש מועמדות לעבודה בפירמות עורכי הדין הגדולות ביותר בארץ, וקיבל הצעת עבודה בהרצוג פוקס נאמן. 

– מה גרם לך לכוון כל כך גבוה?
זה בזכות ה- X-Factor שפיתחתי במסגרת תוכנית ליד פורווארד. 

– מה הכוונה ב- X-Factor?
זה האומץ, האומנה ביכולות שלי, וההפנמה שאני יכול.

בואו לגלות סיפורם של 3 משתתפים אחרים ואיך הם מגדירים את ה- X-Factor שלהם.
קריאה מהנה!

"לא האמנתי שאני יכול!"

המשתתף הצעיר ביותר במחזור Coding bootcamp הראשון שקו משווה פתחה בנצרת. עכשיו, כשהוא בן 19 בלבד הוא כבר משתלב בתעשיית ההייטק ומתחיל בה את הקריירה שלו.
תאמר נאסר, משתתף בקורס Coding bootcamp של קו משווה

מברוק תאמר, ספר לנו למה בחרת להשתתף ב- Coding bootCamp ישר אחרי התיכון?

תמיד אהבתי את לתכנת לכתוב קוד והרגשתי שההשתתפות שלי בתוכנית תהיה צעד ראשון לבניית קריירה בתחום. לא רציתי להמשיך ישר לאוניברסיטה אחרי התיכון כי העדפתי לקבל קצת ניסיון בתחום התכנות כדי שאתחיל כבר לעבוד. במהלך התוכנית הרגשנו שאנחנו חווים את עולם ההייטק האמיתי. עבדנו על פרויקטים אמיתיים ועם חברות ענקיות כמו אמדוקס!

איך הייתה תגובת ההורים שלך כשאמרת להם שלא תלך לאוניברסיטה?

ההורים שלי פתוחים מאוד ושונים מהרבה הורים שדוחפים את הילדים שלהם ללמוד מקצוע קונבנציונאלי. הם אמרו לי "אם זה מה שאתה אוהב אז תלך על זה. אני גם יודע שאני בסוף כן אלך לאוניברסיטה אחרי אקבל קצת ניסיון בתחום.

איך השפיעה עליך התוכנית?

הדבר שהכי השפיע עלי היה שיטת הלימוד שמבוססת על עיקרון הלימדה הקבוצתית ועל שיתוף הידע והחשיפה למחשבות של האחרים. לא הייתה תחרות בין המשתתפים, עבדנו כצוות על מנת להצליח. בקורס למדתי לעבוד לפי תורת 20/20/20- קודם אתה מנסה לפתור את הבעיה לבד ל-20 דקות, ואז במסגרת הצוות שלך חושבים ביחד לעוד 20 דקות, ובסוף במסגרת הקבוצה לעוד 20 דקות. דבר נוסף שמאוד אהבתי בקורס היה שיטת ההדרכה. כל מדריך שהיה לנו היה למעשה משתתף במחזורים קודמים של התוכנית. לאחר שהוא רכש את הידע הוא מחזיר אותו לאנשים אחרים וכך הוא מרחיב את מגעל הידע. כמו כן למדנו הרבה מיומנויות רכות כמו הצגה עצמית ועמידה בפני קהל. אני לא האמנתי שאני אוכל לעשות זאת אבל בסוף זה כן קרה.
עובדי אמדוקס התרשמו מאוד מהמצגת המצוינת שהכינו התלמידים לחברה, כך שהזמינו את כל משתתפי הבוטקאמפ לראיונות עבודה.

"מועדון משאבי האנוש השלים את מה שלא למדתי באוניברסיטה"

למא דקואר, בוגרת משאבי אנוש וייעוץ באוני' חיפה

אחרי ששמעתי על מועדון משאבי האנוש החלטתי בשנתי האחרונה ללימודים, להירשם ולראות מה המועדון מציע. החוויה הייתה מדהימה.

היעד התיאורטי שאנחנו מקבלים בלימודים באוניברסיטה אינו מפצה על חוסר הניסיון המעשי וזה בדיוק מה שהמועדון של קו משווה משלים.

אני שואפת לעבוד במשאבי האנוש באחת חברות ההייטק המובילות. המיומנויות שקיבלתי עזרו לי מאוד בהגשת מועמדותי להרבה חברות ובקבלת המון הזמנות לראיונות עבודה.

דרך הפעילות של המועדון ביקרנו בהרבה מחלקות משאבי אנוש בחברות שונות והכרנו את שיטות העבודה שלהם ואיך לעשות נטוורקינג ואיך להתראיין וכדומה.

בית הדין הפלילי הבינלאומי, זה החלום שלי

גרייס אליאס, סטודנט למשפטים באוני' העברית, משתתף במועדון המשפטנים:

אני ממזרח ירושלים. תמיד ראיתי מרחוק את קמפוס האוניברסיטה העברית וחלמתי ללמוד שם. אחרי שנתיים של הכנה הגשמתי את החלום והתחלתי ללמוד שם משפטים. 
מה דחף אותך להשתתף במועדון המשפטנים? 
המועדון סיפק מענה להרבה צרכים שהיו לי בהקשר התמודדות עם הבדלי התרבות, השפה והמנטליות של הסביבה שאני לומד בתוכה. כמו כן פתח המועדון בפניי שער לעולם העבודה במקצוע דרך חשיפה לפירמות המובילות בתחום ורכישת הכלים הדרושים להשתלבות בעבודה. אבל הדבר הכי חשוב שהמועדון נתן לי היה תחושת הבטחון והשייכות שהרגשתי במסגרתו. המועדון היה סוג של אזור בטוח שאיפשר לי להביע את הדאגות שלי ואת הרגשות ולשתף אותם עם האחרים. 
מה השאיפות המקצועיות שלך? 
יש לי שתי דמויות מעולם המשפטים שנותנות לי השארה. ג'יימס קראופורד, שופט בבית הדין הפלילי הבינלאומי, והמשפטן האנגלי מאלקום שאו המומחה למשפט בינלאומי. בזכותם אני חולם לעבוד כמשפטן בבית הדין הפלילי הבינלאומי.

ניוזלטר קיץ 2019