תכניות לאקדמאים בוגרים

בוטקאמפ מעסיקים תכנית הכשרה וקליטה בהשתתפות המעסיקים 

הצורך: 

מעסיקים רבים בישראל כבר מבינים את חשיבות גיוון כח האדם, בדגש על עובדים מהחברה הערבית, מעוניינים לפעול בנושא. לפיכך, אצל מעסיקים רבים בשלה העת לעבור משלב 'הגברת המודעות' לשלב 'הפעולה'.

בשלב זה אנו שומעים ממעסיקים כי הם נתקלים בקשיים, ולמרות רצונם בגיוון הם ממעטים לקבל קורות חיים של מועמדים מתאימים מהחברה הערבית. 

 מיעוט המועמדים לגיוס עומד בסתירה למאמצים שמשקיעים חלק מהמעסיקים בפעולות כגון: הגברת מודעות לחשיבות הגיוון, סדנאות למנהלים על כיצד לראיין מועמדים מהחברה הערבית וכיצד לנהל צוותים מגוונים, תרגום מודעות הדרושים לערבית וכו'. 

נסיוננו ב'קו משווה' מצביע על שתי עובדות חשובות: 

  1. יש הרבה מאוד מועמדים מוכשרים ומתאימים שאינם מגישים את מועמדותם או שאינם זוכים לתשומת הלב המתאימה מצד המעסיקים. 
  2. על אף הפעולות המבורכות שמעסיקים רבים מבצעים על מנת לקדם גיוון – אין בכך די על מנת להסיר את החסמים ולהביא לחיבור המתבקש בין הצורך ולבין ההיצע. 

לפיכך עלה הצורך בפיתוח תכנית חדשה שתגשר בין המועמדים האיכותיים לבין הצורך של המעסיקים בכח אדם איכותי 

הפתרון: 

תכנית "בוטקאמפ" להכשרת מועמדים תחרותיים 

  הרעיון בתמצית: 

מה? תכנית הכשרה אינטנסיבית בשיתוף פעולה מלא בין מעסיק ספציפי לבין 'קו משווה' 

לשם מה? הכנת מועמדים תחרותיים ואטרקטיביים לגיוס עבור אותו מעסיק תוך סגירת פערים של ידע, אמון והיכרות. 

למי? כ-15-20 בוגרי תואר אקדמי רלבנטיים לדרישות המעסיק,.  

תדירות ומשך? יום בשבוע, כ-3 חודשים 

היכן? בסביבת העבודה של המעסיק 

מה התוצאה המצופה? לפחות 50% מהמועמדים יקבלו הצעת עבודה 

ומה עם כל היתר? כל המועמדים יזכו בניסיון, היכרות עם עולם העבודה וה–corporate "מבפנים" ויתרון בהמשך חיפוש העבודה שלהם 

מה עוד יצא למעסיק? מעורבות ומודעות גבוהה של המנהלים המשתתפים בתכנית למועמדים הערבים, ובכך הגברה של הסיכויים לקליטה וגיוס מוצלחים בארגון של עובדים מגוונים 

מה נדרש מהמעסיק להשקיע? זמן (שעות הדרכה פרונטאלית של מנהלים ומנטורים) ומשאבים (השתתפות במימון, חדרי הדרכה, כיבוד וכלכלה למשתתפים) 

מרכיבי התכנית: 

  1. איתור הצורך על ידי המעסיק – המעסיק מאתר צורך ספציפי בגיוס כח אדם במקצועות מסויימים 
  2. איתור הפוטנציאל על ידי קו משווה – קו משווה בוחנת התאמה בין הצורך של המעסיק לבין פוטנציאל ההיצע של אקדמאים בתחום. במידה ויש התאמה עוברים לשלב הבא 
  3. סיכום על תכנית פעולה – קו משווה והמעסיק מסכמים על פיתוח והפעלה של תכנית "בוטקאמפ" יחודית ומותאמת להכנת בוגרי תואר אקדמי המועמדים לגיוס 
  4. פיתוח התכנית – קו משווה תפתח מתכונת מותאמת למעסיק של תכנית "הבוטקאמפ" 
  5. מיון מועמדים לתכנית – קו משווה תפיץ קול קורא למועמדים, תסנן את המתאימים, תמיין ותראיין בשיתוף עם המעסיק עד להגעה לקבוצה נבחרת שתתחיל את התכנית 
  6. ביצוע התכנית – קו משווה תנחה ותעביר את התכנים בשיתוף עם המעסיק, במשרדי המעסיק ותוך היכרות גבוהה של המשתתפים את התרבות הארגונית של המעסיק, השפה, הערכים, הסטנדרטים המקצועיים, הכלים המקצועיים והמנהלים הרלבנטיים בארגון. במהלך התכנית יתקיימו שיחות אישיות של מנחי קו משווה עם המשתתפים על מנת לעמוד על התקדמותם ומוכנותם לראיון עבודה אצל המעסיק. 
  7. מנטורינג – חלק חשוב בתכנית כולל פרוייקט מעשי שהמשתתפים יצטרכו לבצע בצוותים, הנוגע לפעילות מקצועית שאופיינית לעובדים חדשים בארגון. הפרוייקטים יינתנו למשתתפים בשלב מוקדם בתכנית על ידי מנהלים מהארגון, אשר ישמרו על קשר על המשתתפים וייפגשו איתם למספר פגישות הדרכה על מנת לסייע להם להתמודד עם האתגר המקצועי ובנוסף להתרשם מהמשתתפים ומהפוטנציאל שלהם להשתלב בחברה. 
  8. גיוס – המעסיק השותף יזהה במהלך התכנית את המועמדים המתאימים לראיון עבודה ויתחיל עמם תהליך מיון וגיוס, שבסופו תוצענה למתאימים הצעות העבודה בארגון. 

  

ניסיון 'קו משווה': 

קו משווה היא עמותה המתמחה בפיתוח ההון האנושי בחברה הערבית בישראל, תוך דגש על תהליכי הכנה והשמה של מועמדים איכותיים בחברות המובילות. 

תכנית ה"בוטקאמפ" המוצעת כאן הופעלה בהצלחה במספר חברות וזכתה להצלחה רבה ולתוצאות מוחשיות של שיעור השמה גבוה מ-50% כמו גם שביעות רצון גבוהה של המשתתפים והמעסיקים. 

הרשמה לתוכנית

אולי יעניין אותך גם:

שירות למעסיקים

הגברת המודעות לגיוון בארגונים מתוך ההבנה שתעסוקה מגוונת בארגונים תוביל לעלייה במספר האקדמאים הערבים משתלבים בתעסוקה הולמת בחברות וארגונים במשק הישראלי – מובילה "קו משווה"

קרא עוד »

פיתוח מנהלים ומנהיגות

ALMADA פיתוח מנהיגות עסקית בכירה תכנית אל-מדא למנהיגות עסקית בכירה נועדה להכשיר את דור המנהלים הערבים הבכירים במשק הישראלי והיא משלבת 3 צירים מרכזיים:   ציר

קרא עוד »

תוכניות לסטודנטים

תכנית המועדונים העסקיים תכנית המועדונים העסקיים הינה תכנית לפיתוח מנהיגות תעסוקתית הפועלת בשותפות עם קרן אדמונד דה רוטשילד, בנק הפועלים ושותפים נוספים, להגדלת ייצוג האקדמאיים

קרא עוד »